اینستاگرامشبکه‌های اجتماعی

دانلود پروفایل اینستاگرام با روشهای ساده

امروزه اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان تبدیل شده است. این شبکه اجتماعی بر پایه به اشتراک گذاری محتوای تصویری عمل می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد تصاویر و ویدیوهای خود را با استفاده از فیلترهای مختلف ویرایش نموده و آن‌ها را در پروفایل خود قرار دهند. جذابیت محتوای موجود بر روی این شبکه اجتماعی باعث شده است که شماری از کاربران به دانلود محتوای آن شامل پست‌ها، استوری ها و یا دانلود پروفایل اینستاگرام به صورت کامل تمایل نشان دهند.

دلایل مختلفی برای دانلود تمام محتوای یک پروفایل اینستاگرام وجود دارد. یکی از اصلی‌ترین این دلیل پشتیبان‌گیری است. به عبارتی دیگر، شاید بخواهید از تمام عکس‌ها، ویدیوها، نظرات و اطلاعات موجود بر روی پروفایل اینستاگرام خود یا کسی دیگر کپی بگیرید تا در صورت حذف، خراب شدن یا دسترسی نداشتن به حساب کاربری، آن‌ها را از دست ندهید. 

از دیگر دلایل مرسوم برای دانلود کل محتوای یک پروفایل اینستاگرام، تجزیه و تحلیل اکانت رقبای بیزینسی است. کسانی که می‌خواهند به صورت علمی و آماری روی محتوای یک پروفایل اینستاگرام کار کنند، معمولا کل محتوای پروفایل را به صورت یکجا دانلود می‌کنند. تجزیه و تحلیل داده‌های یک پروفایل بیزینسی مانند شمارش تعداد لایک‌ها، نظرات، فالوئرها و فالوینگ‌ها، تشخیص الگوهای رفتاری، تحلیل روابط و تاثیرگذاری اطلاعات با ارزشی را برای رقبا فراهم می‌کند. کاربران زیادی تمایل بنا به دلایل مختلف به دانلود محتوای اینستاگرام تمایل دارند. اما این شبکه اجتماعی راه مستقیمی را برای دانلود محتوای موجود بر روی پروفایل دیگران فراهم نکرده است. از این رو در این مطلب از سایت امروزیک، تصمیم داریم تا راه‌های مختلف برای دانلود پروفایل اینستاگرام را بررسی کنیم.

 

چگونه پروفایل اینستاگرام را دانلود کنیم؟

گاهی اوقات شما به ساخت یک پشتیبان از تمامی محتوای موجود بر روی پروفایل اینستاگرام خودتان نیاز دارید. برای ساخت چنین پشتیبانی باید تمامی داده‌های موجود بر روی پروفایل خودتان را دانلود کنید. خود اپلیکیشن اینستاگرام قابلیت دانلود محتوای پروفایل شخصی به صورت کامل و یکجا را برای کاربران فراهم کرده است. از ین رو برای دانلود پروفایل خودتان نیازی به استفاده از هیچ ابزار جانبی نخواهید داشت. تنها لازم است تا به بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کرده و درخواست دانلود محتوای خود را ارائه دهید. 

با وجود اینکه اینستاگرام یک راه آسان و مستقیم جهت دانلود کل محتوای پروفایل خود را برای کاربران فراهم کرده است، اما این شبکه اجتماعی اجازه دانلود محتوای دیگران را به کاربران نمی دهد. به همین دلیل برای دانلود محتوای پیج سایر کاربران باید از راه‌های جانبی استفاده کنید. خبر خوب این است که راه‌های جانبی متفاوتی برای دانلود پروفایل اینستاگرام وجود دارد. ما در این مقاله ذخیره کامل یک پروفایل اینستاگرام با استفاده از سایت‌های دانلودر، اپلیکیشن‌‌ها و نرم‌افزارهای جانبی را بررسی می‌کنیم. 

 

دانلود پروفایل اینستاگرام خودتان با روش مستقیم

اینستاگرام یک ویژگی داخلی را برای کاربران فراهم کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا کل محتوای پروفایل خود شامل عکس‌ها، فیلم‌ها، پست‌ها، نظرات و اطلاعات پروفایل را به صورت یکجا دانلود نمایند. برای ساخت پشتیبان از پروفایل اینستاگرام خودتان، با مراجعه به حساب کاربری اینستاگرام خود، بر روی منوی همبرگری بالا صفحه کلیک کنید، تا منوی کشویی تنظیمات باز شود. حال بر روی گزینه «فعالیت‌های شما» یا «your activity» ضربه بزنید تا به صفحه مربوط به سوابق و تاریخچه فعالیت‌های خود بر روی اینستاگرام وارد شوید.

در پایین‌ صفحه گزینه «دانلود اطلاعات شما» یا «download your information» را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید تا صفحه دانلود اطلاعات برای شما باز شود. در این صفحه اینستاگرام به شما می‌گوید که می‌توانید یک کپی از اطلاعات خود را دانلود نمایید. برای دانلود اطلاعات مربوط به پروفایل اینستاگرام خود، با استفاده از دکمه «درخواست دانلود» یا «request a download» یک درخواست دانلود برای دریافت کلیه اطلاعات حساب اینستاگرام خودتان ایجاد کنید. 

در گام بعدی اینستاگرام دو گزینه متفاوت را به شما پیشنهاد می‌دهد. با  انتخاب گزینه «کپی کامل» یا «complete copy» می‌توانید تمامی اطلاعات پروفایل اینستاگرام خود را دانلود کنید. در غیر این صورت می‌توانید با استفاده از گزینه «انتخاب نوع اطلاعات» یا «select types of information» تنها اطلاعاتی را که نیاز دارید، دانلود نمایید. 

دانلود پروفایل شخصی اینستاگرام
/> دانلود پروفایل شخصی اینستاگرام

پس از انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها، در گام بعدی می‌توانید فرمت دلخواه در بخش «فرمت» یا «format»، کیفیت تصاویر در قسمت «کیفیت رسانه» یا «media quality» و همچنین بازه زمانی دلخواه در بخش «بازه زمانی» یا «date range» را تعیین نموده و سپس بر روی دکمه «ثبت درخواست» یا «submit request» کلیک کنید. پس از آماده شدن، لینک دانلود اطلاعات پروفایل به ایمیل شما ارسال و دانلود پروفایل اینستاگرام با لینک مستقیم را برای شما امکان پذیر خواهد کرد.

 

ذخیره پروفایل اینستاگرام انلاین با استفاده از سایت‌های دانلودر

همانطور که اطلاع دارید دانلود پروفایل اینستاگرام دیگران به صورت مستقیم ممکن نیست و شما تنها می‌توانید پروفایل خودتان را به صورت مستقیم از اینستاگرام دانلود کنید. اما راه‌های جانبی مختلفی برای دانلود پروفایل اینستاگرام از سایت اینفلکت (inflact)

وب‌سایت اینفکلت یک سرویس آنلاین است که امکان مدیریت حرفه‌ای اکانت‌های اینستاگرام را برای کاربران خود فراهم کرده است. با استفاده از این وب‌سایت، می‌توانید مدیریت و برنامه‌ریزی پست‌ها، استوری‌ها و هایلایت‌ها را انجام دهید، آنالیز دقیقی از فالوئرها، لایک‌ها و کامنت‌ها دریافت کنید، رشد اکانت خود را بهینه‌سازی کنید و با مشتریان و همکاران خود ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این وب‌سایت ارائه ابزارهایی برای دانلود محتوا از شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام است. 

سایت دانلود از اینستا inflact
سایت دانلود از اینستا inflact

برای دانلود پروفایل اینستاگرام توسط وب‌سایت اینفلکت کافی است که با مراجعه به اینستاگرام نام کاربری پروفایل مورد نظر برای دانلود را کپی نمایید. سپس با استفاده از مرورگر دلخواه خودتان سایت اینفکلت را باز کنید. در گام بعدی از نوار بالای صفحه بر روی منوی ابزارها یا (tools) کلیک کرده و اینستاگرام یا (instagram) را انتخاب کنید. در نهایت از میان گزینه‌‌ها به نمایش درآمده بر روی گزینه پروفایل یا (profile) کلیک کنید.

دانلود پروفایل اینستاگرام - سایت اینفلکت
/> دانلود پروفایل اینستاگرام – سایت اینفلکت

حال در کادر مربوطه آدرس پروفایل اینستاگرام را وارد کرده یا به اصطلاح پیست کنید و بر روی دکمه دانلود پروفایل کامل یا (download full profile) کلیک کنید. در مرحله بعدی وب‌سایت اینفکلت تمامی محتوای موجود بر روی آن پروفایل خاص شامل کل عکس‌‌ها، ویدیو‌ها، استوری ها و IGTVها را برای شما لیست خواهد کرد. اگرچه دانلود کل محتوا به صورت یک‌جا یک قابلیت پولی است و باید برای آن هزینه پرداخت کنید، اما دانلود تکی آنها رایگان است و می‌توانید با استفاده از این ابزار کل محتوای یک پروفایل را در اختیار داشته و با یک کلیک هر کدام را که تمایل دارید دانلود نمایید. 

ویژگی‌ها:

 • قابلیت استفاده از چندین اکانت با یک حساب کاربری.
 • سرعت دانلود بالا در هنگام استفاده ابزارهای سایت.
 • قابلیت اضافه کردن فونت، استیکر، فیلتر و موسیقی به پست‌ها و استوری‌ها

 

دانلود پروفایل اینستاگرام سایت تولزو (toolzu)

وب‌سایت تولزو یک راهکار کامل و مناسب برای کسانی است که می‌خواهند با استفاده از قدرت اینترنت، کسب و کار خود را گسترش دهند و به موفقیت برسند. با عضویت در این وب‌سایت، شما می‌توانید به صورت رایگان از بخشی از خدمات آن استفاده کنید و برای دسترسی به خدمات بیشتر، از طرح‌های اشتراک مختلف با قیمت مناسب بهره ببرید. از جمله ویژگی‌های محبوب این وب‌سایت ارائه ابزارهای قدرتمند برای دانلود انواع محتوا از شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام است. 

سایت دانلود اینستا toolzu
سایت دانلود اینستا toolzu

برای دانلود پروفایل اینستاگرام با استفاده از وب‌سایت تولزو، ابتدا با مراجعه به اینستاگرام آدرس پروفایل یا نام کاربری پروفایل یا پیج مورد نظر را کپی کنید. سپس با استفاده از هر مرورگری بر روی موبایل یا دسکتاپ به وب‌سایت تولزو بروید. در نوار بالای صفحه بر روی خدمات یا (services) کلیک کنید. سپس بر روی منوی نمایش داده شده در بخش دانلودر یا (downloader) در زیر بخش اینستاگرام (instagram) بر روی گزینه پروفایل یا (profile) کلیک کنید. حال در فیلد مربوطه آدرس پروفایل دلخواه خود را پیست کرده و بر روی دکمه دانلود یا (download) کلیک نمایید.

دانلود پروفایل اینستاگرام - سایت تولزو
/> دانلود پروفایل اینستاگرام – سایت تولزو

در نهایت وب‌سایت تولزو یک لیست از تمامی محتوای موجود بر روی آن پروفایل خاص شامل تمامی عکس‌ها، ویدیو‌ها، استوری‌ها، هایلایت‌ها و IGTVها را در تب‌های متفاوت برای شما لیست خواهد کرد. همانند وب‌سایت قبلی دانلود تمامی محتوا به صورت یکجا یک قابلیت پولی است، اما دانلود تکی آنها رایگان است. شما می‌توانید هر کدام از عکس‌ها، فیلم و غیره را تنها با یک کلیک دانلود نمایید. 

ویژگی‌‌ها:

 • تحلیل داده‌های بازار و رقبا برای بهبود استراتژی بازاریابی.
 • افزایش بازدید، فالوئر و مشتریان وفادار با استفاده از ابزارهای بهینه‌سازی.
 • امکان دانلود تمامی محتوای اینستاگرام، این سایت را به یک دانلودر پروفایل اینستا قدرتمند تبدیل کرده است.
 • مدیریت حساب‌های شبکه‌های اجتماعی و پاسخگویی به نظرات کاربران.

 

سایت دانلود پروفایل اینستاگرام، اینستاگرام دانلودز (instagram downloads)

وب‌سایت اینستاگرام دانلودز با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و رابط کاربری ساده و کارآمد، به شما امکان می‌دهد که هر چیزی را که در اینستاگرام مشاهده می‌کنید، با کیفیت بالا و سرعت بالا دانلود کنید. این وب‌سایت مطمئن و امن است که حریم خصوصی شما را رعایت کرده و هیچ گونه اطلاعات شخصی شما را ذخیره نمی‌کند و همچنین هیچ گونه تبلیغات مزاحم یا نامطلوب را به شما نشان نمی‌دهد. علاوه بر این، همه ابزارهای اینستاگرام دانلودز رایگان بوده و نیاز به هزینه یا عضویت ندارد. شما محدودیتی در تعداد یا حجم فایل‌های دانلود شده نخواهید داشت. این وب‌سایت با تمام دستگاه‌های موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوتر سازگار است و به روزرسانی مداوم می‌شود.

برای دانلود پروفایل اینستاگرام با استفاده از سایت اینستاگرام دانلودز، ابتدا به شبکه اجتماعی اینستاگرام مراجعه کرده و نام کاربری پروفایل مورد نظر را کپی کنید. سپس با استفاده از مرورگر دلخواه خود بر روی موبایل یا دسکتاپ، به سایت  اینستاگرام دانلودز مراجعه کنید. در صفحه اصلی از میان تب‌های داده شده بر روی تب پروفایل یا «profile» کلیک کرده و پس از پیست کردن آدرس پروفایل مورد نظر در کادر مربوطه، بر روی دکمه جست و جو یا «search» کلیک کنید. در این مرحله اینستاگرام دانلودز تمامی پست‌های موجود بر روی آن پروفایل را لیست می‌کند، این وب‌سایت قابلیت دانلود همزمان تمامی پست‌‌ها را ندارد، اما می‌توانید با استفاده از دکمه دانلود یا «download» هر پستی را که می‌خواهید، به صورت تکی دانلود کنید.

دانلود پروفایل اینستاگرام - سایت اینستاگرام دانلودز
/> دانلود پروفایل اینستاگرام – سایت اینستاگرام دانلودز

ویژگی‌ها:

 • این سایت یک پروفایل دانلودر اینستا قوی و کاملا رایگان است.
 • سرعت بالای لود کردن پست‌ها و سرعت دانلود بالای محتوا.
 • بدون محدودیت روزانه در میزان دانلود محتوا از اینستاگرام.
 • قابلیت دانلود چندین فایل به صورت همزمان.

ذخیره پروفایل اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن‌های دانلودر

اگرچه استفاده از سایت‌های دانلودر آسان‌تر است، با این وجود شماری از کاربران ترجیح می‌دهند که برای دانلود پروفایل اینستاگرام از یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن اختصاصی استفاده کنند. کسانی که به صورت حرفه‌ای تمایل دارند پروفایل‌های زیادی را دانلود کنند. یا کسانی‌که می‌خواهند یک نرم‌افزار فرآیند دانلود کل محتوای یک پروفایل را به صورت کاملا خودکار انجام دهد، معمولا اپلیکیشن‌های دانلودر را به وب‌سایت‌ها ترجیح می‌دهند. علاوه بر این، معمولا استفاده از تمامی ابزارهای این نرم‌افزارها معمولا رایگان بوده و بخش‌های پولی ندارند. این امر نیز محبوبیت اپلیکیشن‌های دانلودر را افزایش داده است. 

 

ذخیره پروفایل اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن دبلیو. اف. دانلودر (WFDownloader)

WFDownloader یک نرم‌افزار  قدرتمند برای دانلود فایل های چند رسانه ای از وب سایت های مختلف از جمله اینستاگرام است. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا عکس ها، ویدیوها، موسیقی، کتاب ها، مجلات، پادکست ها و غیره را به راحتی و سرعت بالا از صدها منبع مختلف دانلود کنید. شما می توانید لینک های خود را به صورت دستی وارد کنید یا از قابلیت جستجوی هوشمند نرم افزار برای پیدا کردن منابع مورد نظر خود استفاده کنید. 

برای دانلود پروفایل اینستاگرام با استفاده از نرم افزار WFDownloader ، ابتدا به سایت رسمی آن مراجعه کنید. سپس بر روی دکمه «download now» کلیک کنید تا وب‌سایت شما را به صفحه دانلود هدایت کند. در صفحه دانلود، نسخه مخصوص سیستم عامل خود را از میان گزینه‌‌های لینوکس، مک و ویندوز انتخاب کرده و بر روی لینک مربوطه برای دانلود کلیک کنید. پس از نصب و اجرای برنامه بر روی دکمه «add» کلیک کرده و در کادری که باز می‌شود در قسمت «link address»، آدرس پروفایل اینستاگرام را مانند شکل زیر به صورت کامل وارد کنید. سپس در مقابل «save folder» نیز یک پوشه برای ذخیره فایل‌هایی که قرار است دانلود شوند انتخاب کنید. 

دانلود پروفایل اینستا - برنامه WFDownloader
دانلود پروفایل اینستا – برنامه WFDownloader

سپس بر روی دکمه «confirm» کلیک کنید تا اپلیکیشن به صورت خودکار تمامی محتوای قابل دانلود بر روی آن پروفایل مورد نظر شما را پیدا کند. این کار مقداری زمان می برد پس شکیبا باشید. پس از اتمام این مرحله دوباره بر روی دکمه «confirm» کلیک کرده و در نهایت در صفحه اصلی نرم‌افزار بر روی دکمه «start» کلیک کنید. در نهایت اپلیکیشن تمامی محتوای پروفایل مورد نظر شما را به صورت خودکار دانلود کرده و در پوشه‌ای منتخب شما ذخیره کند. 

پروفایل اینستا دانلود - برنامه WFDownloader
پروفایل اینستا دانلود – برنامه WFDownloader

ویژگی‌ها:

 • استفاده از این نرم‌افزار کاملا رایگان است.
 • نیازی به ثبت‌نام در برنامه ندارد.
 • سرعت دانلود فایل‌ها و کیفیت فایل‌های دانلود شده بالا است.

نتیجه گیری و سخن پایانی

دانلود یک پروفایل اینستاگرام به صورت کامل برای افرادی که از این شبکه اجتماعی به طور حرفه ای استفاده می‌کنند، مفید است. برای مثال، اگر شما یک تحلیلگر رسانه های اجتماعی، یک محقق بازار، یک خبرنگار، یا یک علاقه مند به موضوعات خاص هستید، ممکن است بخواهید تمام پست ها، دیدگاه ها، لایک ها، فالوئرها و فالوینگ‌های یک پروفایل را در اختیار داشته باشید. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا الگوهای رفتاری، علایق، نظرات و تأثیرات یک پروفایل را تحلیل کنید.

علاوه بر این، ذخیره پروفایل اینستاگرام برای افرادی که می خواهند از پست های خود یا دیگران نسخه پشتیبان تهیه کنند نیز، مناسب است. برای مثال، امکان دارد شما یک عکاس، یک هنرمند، یک نویسنده، یا یک طراح فایل های رسانه‌ای باشید. در این صورت ممکن است بخواهید تمام آثار خود را که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته اید، دانلود کرده و در یک فایل ذخیره کنید. در این مطلب از سایت امروزیک ما راه‌کارهای متفاوتی را برای دانلود پروفایل اینستاگرام بررسی کردیم. 

 

سوالات متداول در رابطه با ذخیره پروفایل اینستاگرام

 • آسان‌ترین راه برای دانلود پروفایل اینستاگرام کدام است؟

  استفاده از سایت‌های دانلودر آسان‌ترین راه برای دانلود پروفایل اینستاگرام است. زیرا نیازی به نصب برنامه نداشته و کافی است آدرس پروفایل را در سایت کپی کنید.

   

 • بهترین سایت دانلود پروفایل اینستاگرام کدام است؟

  سایت‌‌های متفاوتی برای دانلود پروفایل اینستاگرام وجود دارد، اما سایت instagram downloads نیازی به ثبت‌نام نداشته و کاملا رایگان است. بنابراین بهترین سایت برای استفاده معمولی خواهد بود.

   

 • آیا دانلود پروفایل اینستاگرام بدون نصب برنامه ممکن است؟

  بله. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از سایت‌های دانلودر و بدون نصب هیچ برنامه‌ای هر پروفایل اینستاگرامی را دانلود کنید.

 • بهترین اپلیکیشن برای دانلود کامل پروفایل اینستاگرام کدام است؟

  بهترین برنامه دانلود پروفایل اینستاگرام، نرم افزار WFDownloader که برای محیط دسکتاپ توسعه داده شده است.

   

 • آیا دانلود کردن پروفایل اینستاگرام رایگان است؟

  بله. شماری از سایت‌ها و اپلیکشن‌های دانلودر مانند سایت اینستاگرام دانلودز تمامی خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا