اینستاگرامشبکه‌های اجتماعی

چگونگی نصب اینستاگرام قبلی خودم

برخی از کاربران اینستاگرام بعضی اوقات به دلایل مختلفی از اکانت خود خارج می گردند و پس از مدتی می‌خواهند دوباره به اکانت قبلی خود بازگشته و از آن استفاده کنند. با این حال امکان دارد که شماری از این افراد اطلاعات ورود به حساب کاربری خود را گم کرده یا فراموش کرده باشند. فراموش کردن اطلاعات حساب کاربری یکی از معمول‌ترین مشکلات اینستاگرام است. این موضوع، «نحوه نصب اینستاگرام قبلی خودم» به یکی از سوال‌‌های پر تکرار در میان کاربران این شبکه اجتماعی تبدیل کرده است.

به دلیل اینکه اپلیکیشن اینستاگرام در هنگام ثبت‌نام و تایید اکانت، امکان ذخیره نام کاربری و گذرواژه را برای کاربران فراهم می‌کند، در نتیجه کسی برای ورود به اینستاگرام نیازی به نام کاربری و رمز عبور خود نخواهد داشت. اما، اگر زمانی فردی به دلایلی از اکانت خود خارج گردد، امکان ورود دوباره، بدون استفاده از ایمیل، شماره تلفن، نام کاربری یا حساب فیسبوک امکان پذیر نخواهد بود.

ما این مقاله از سایت امروزیک را برای بازگرداندن حساب کاربری قبلی تهیه کرده‌ایم. اگر هنوز حساب کاربری ندارید و یا می‌خواهید اکانت جدید اینستاگرام بسازید و از امکانات این شبکه اجتماعی استفاده کنید، مقاله ما در رابطه با آموزش کامل نصب و ساخت حساب کاربری اینستاگرام را مطالعه نمایید. اگر شما هم هنگام وارد شدن به اکانت قبلی خود دچار مشکلاتی شده‌اید در ادامه با ما همراه باشید. ما در این مطلب برگرداندن حساب قبلی اینستاگرام را با استفاده از چند روش مختلف شامل ایمیل، شماره تلفن، حساب کاربری و فیسبوک، بررسی کرده‌ایم. 

لازم به ذکر است که برای بازگرداندن حساب کاربری اینستاگرام، به خاطر داشتن نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفن مرتبط با اکانت ضروری است. اما اگر هیچ کدام از این موارد را به خاطر ندارید، در ادامه راه‌هایی را برای پیدا کردن آنها  توضیح خواهیم داد.

فهرست مطالب پنهان

را‌ه های بازگرداندن حساب کاربری اینستاگرام قبلی خودم

نصب اینستا قبلی خودم با ایمیل

هر حساب کاربری بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌تواند یک ایمیل مخصوص به خود داشته باشد. اکثر افراد در هنگام  ثبت نام و ساخت حساب کاربری اینستاگرام، از ایمیل خود برای تایید حساب کاربری استفاده می‌کنند. استفاده از ایمیل برای تایید حساب کاربری اینستاگرام به طور کلی اسان‌تر از استفاده از شماره تلفن است. زیرا، برخلاف شماره تلفن که نیاز به دسترسی فیزیکی به یک دستگاه موبایل دارد، ایمیل قابل دسترسی به صورت آنلاین است و افراد می‌توانند با استفاده از هر دستگاهی به ایمیل خود دسترسی پیدا کنند.

در ضمن، استفاده از ایمیل برای تایید حساب کاربری اینستاگرام به نوعی بیشترین استقلال را به کاربر می‌دهد. در صورتی که شماره تلفن برای تایید حساب استفاده شود، کاربر باید شماره تلفن خود را وارد کرده و منتظر دریافت کد تایید از طریق پیامک باشد. این ممکن است خطاهای مختلفی مانند عدم دریافت پیامک، تاخیر در دریافت  را به همراه داشته باشد. اما با استفاده از ایمیل، کاربران می‌توانند به سرعت  به حساب کاربری خود دسترسی یابند.

 اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که حساب کاربری اینستاگرامی خود را به یکی از ایمیل‌هایتان متصل کرده‌اید، می‌توانید هنگام بازیابی اکانت اینستاگرام از آن ایمیل استفاده کنید. در صورتی که پسورد خود را به خاطر دارید، برای بازگرداندن اینستاگرام قبلی خود با استفاده از ایمیل، کافی است اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کرده و با وارد کردن ایمیل و پسورد مربوط به اکانت، به حساب کاربری قبلی خود وارد شوید. 

نصب اینستاگرام قبلی خودم - ورود با ایمیل به اینستاگرام
نصب اینستاگرام قبلی خودم – ورود با ایمیل به اینستاگرام

 

پیدا کردن ایمیل متصل به حساب کاربری اینستاگرام

برای پیدا کردن ایمیل متصل شده به حساب کاربری اینستاگرام خود، باید صندوق ورودی ایمیل‌های مختلف خود را بررسی کنید. اگر از طرف اینستاگرام ایمیل دریافت کرده باشید، به این معنی است که آن ایمیل به حساب کاربری شما متصل است. چند ایمیل مختلف داشتن ممکن است باعث سردرگمی شما شود، اما با جستجوی ایمیل‌های اینستاگرام در صندوق‌های ورودی خود، می‌توانید این مشکل را حل کنید.

اگر ایمیل‌های فرستاده شده توسط اینستاگرام را حذف کرده‌اید، نگران نباشید. می‌توانید با استفاده از نام کاربری، شماره تلفن یا اکانت فیسبوک، حساب خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن حساب خود، ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. سپس گزینه «گذراوژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟» یا «forgot password» را انتخاب کنید. این کار شما را به صفحه «پیدا کردن حساب» هدایت می‌کند.

سپس ایمیل‌های مختلفی که دارید را وارد کرده و گزینه «پیدا کردن حساب» را لمس کنید. اگر شما این ایمیل را به حساب کاربری خود متصل کرده باشید، اینستاگرام یک ایمیل حاوی لینک را به صندوق ورودی ایمیل مورد نظر شما برای بازیابی گذرواژه می‌فرستد. در صورتی که گذرواژه خود را به خاطر دارید، می‌توانید بدون توجه به محتوای ایمیل ارسال شده، با استفاده از گذرواژه فعلی و ایمیلی که پیدا کرده‌اید، به راحتی به حساب اینستاگرام قبلی خود وارد شوید. 

نصب اینستا قبلی خودم - پیدا کردن ایمیل
نصب اینستا قبلی خودم – پیدا کردن ایمیل

برگرداندن پیج اینستاگرام با استفاده از شماره تلفن

یکی دیگر از راه‌های مرسوم برای تایید حساب کاربری اینستاگرام استفاده از شماره تلفن در هنگام ثبت نام است. البته در صورت استفاده از ایمیل برای ثبت نام، بعد از ورود به حساب کاربری در قسمت تنظیمات امکان اتصال اکانت به شماره تلفن نیز وجود خواهد داشت. با وجود این که بسیاری از کاربران استفاده از ایمیل برای تایید حساب کاربری را بر شماره تلفن ترجیح می‌دهند، اما استفاده از شماره تلفن برای تایید حساب کاربری نیز مزایای زیادی دارد.

برای مثال، استفاده از شماره تلفن امکان تأیید هویت شخصی را با استفاده از یک عامل خارجی (شماره تلفن تماس) فراهم می کند. این باعث افزایش امنیت حساب کاربری شما و جلوگیری از دسترسی ناخواسته و نقض حساب می شود. علاوه بر این، با استفاده از شماره تلفن، اطمینان حاصل می شود که اطلاعات تایید حساب کاربری به صورت مستقیم و به شما ارائه می شود. این بدان معناست که هیچ شخص دیگری قادر نخواهد بود تا به اطلاعات تایید حساب شما دسترسی پیدا کند. نهایتا استفاده از شماره تلفن به عنوان روش تایید حساب کاربری اینستاگرام از ساخت حساب‌های جعلی و تقلبی جلوگیری می کند.

به طور کلی، استفاده از شماره تلفن برای تایید حساب کاربری اینستاگرام امنیت و امکان دستیابی آسان‌تر به اطلاعات را به شما ارائه می‌دهد. بنابراین، اگر شما به هر طریقی شماره تلفن موبایل خود را به اینستاگرام وصل کرده‌اید، می‌توانید از این شماره برای نصب اینستاگرام قبلی خودم و بازگردانی حساب کاربری استفاده کنید. کافی است اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کرده و شماره تلفن و رمز حساب کاربری خود را وارد کنید. 

 

نصب اینستاگرام قبلی خودم با استفاده از نام کاربری

اگر شما هیچ ایمیلی به حساب کاربری خود متصل نکرده‌اید و یا اینکه رمز ایمیل متصل شده را فراموش کرده‌اید و حتی به شماره تلفن خود نیز دسترسی ندارید، می‌توانید از نام کاربری اکانت برای بازگرداندن حساب اینستاگرام استفاده کنید.

اگر نام کاربری یا یوزرنیم را همراه با پسورد به خاطر دارید، اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کرده و با استفاده از یوزرنیم و پسورد، به حساب کاربری اینستاگرام قبلی خود وارد شوید. 

 

پیدا کردن نام کاربری اینستاگرام قبلی

امکان دارد که شما علاوه بر ایمیل و شماره تلفن، نام کاربری حساب اینستاگرام قبلی خودتان را نیز فراموش کرده باشید. در این صورت با استفاده از خود اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید نام کاربری حساب قبلی خودتان را پیدا کنید. اما برای استفاده از این روش باید به محتوای داخل اینستاگرام دسترسی داشته باشید، یعنی به یک حساب کاربری فعال نیاز دارید. 

شما می‌توانید یک حساب کاربری جدید بسازید و یا این‌ که از حساب کاربری دوستانتان برای این کار استفاده کنید. پس از ورود به اینستاگرام با استفاده از یک حساب کاربری دیگر، می‌توانید از دو روش زیر برای پیدا کردن نام کاربری اکانت قبلی خودتان کمک بگیرید. 

پیدا کردن نام کاربری اینستاگرام قبلی از طریق اکسپلور

در این روش لازم است که شما بخشی از نام کاربری خودتان را به خاطر داشته باشید. برای مثال، اگر تنها از بخشی از نام یا نام خانوادگی خود برای ساخت نام کاربری استفاده کرده اید و یا اینکه یک نام کاربری مستعار دارید و تنها بخشی از آن را به خاطر دارید. این روش می‌تواند جوابگو باشد.

برای این کار با استفاده از یک حساب کاربری دیگر وارد اینستاگرام شده و به بخش اکسپلور مراجعه کنید. سپس آن بخش از نام کاربری که به خاطر دارید را در کادر جست و جو وارد کنید. اینستاگرام اکانت‌های با نام کاربری مشابه را برای شما لیست خواهد کرد. اگر در میان لیست داده شده، نام کاربری اینستاگرام قبلی خودتان را پیدا کردید، آن را یادداشت کنید و از حساب کاربری فعلی خارج شوید. 

بازگرداندن پیج اینستا - یافتن نام کاربری از طریق اکسپلور
بازگرداندن پیج اینستا – یافتن نام کاربری از طریق اکسپلور

 

پیدا کردن نام پیج اینستاگرام قبلی از طریق اکانت فالوورها

برای استفاده از این روش، باید از حساب کاربری کسانی که شما را فالو کرده‌اند و یا شما آنها را فالو کرده‌اید کمک بگیرید. به‌عبارت دیگر این افراد باید در لیست فالوورها و یا فالووینگ‌های شما وجود داشته باشند. برای این کار بهتر است از پیج کسی استفاده کنید که شمار فالوور و فالووینگ‌های پایینی داشته باشد، تا زمان کمتری برای پیدا کردن نام کاربری اکانت قبلی خود صرف کنید. 

برای یافتن نام پیج قبلی خود، اکانت تازه‌ای که ساخته‌اید را باز کنید. سپس به بخش اکسپلور اینستاگرام بروید و نام کاربری حساب دوست‌تان را وارد کنید. این روش به شما امکان می‌دهد که از طریق فالوورها و یا فالووینگ‌های دوست‌تان، پیج قبلی خود را پیدا کنید.

پس از پیدا کردن پیج فرد مورد نظر، در صورتی که شما او را با حساب قبلی خود فالو کرده بودید، در میان فالوورهای او دنبال نام کاربری اکانت قدیمی اینستاگرام خود بگردید. اما اگر او حساب قبلی شما را فالو کرده بود، باید در میان لیست فالووینگ‌ها دنبال حساب خود بگردید. 

بازگردانی پیج اینستا - پیدا کردن نام کاربری با استفاده از فالوورها
بازگردانی پیج اینستا – پیدا کردن نام کاربری با استفاده از فالوورها

 

با استفاده از هر کدام از روش‌های توضیح داده شده، نام پیچ قبلی خود را پیدا کنید. سپس از حساب جدید اینستاگرامی که ساخته‌اید خارج شوید و با نام‌ کاربری پیج قبلی و رمز ورود آن، اکانت قدیمی خود را بازگردانید و به اینستاگرام وارد شوید.

 

نصب اینستاگرام قبلی خودم بدون رمز عبور

تمامی روش‌های توضیح داده شده قبلی زمانی کار می‌کنند که شما رمز عبور خود را به خاطر داشته باشید. اما واقعیت این است که فراموش کردن رمز اینستا از فراموشی نام کاربری و یا ایمیل بسیار متدوال‌تر است. با این وجود برگرداندن پیج اینستا بدون رمز کار ساده‌ای است، زیرا حساب اینستاگرام شما حتما به یک ایمیل و یا شماره تلفن متصل است. به عبارتی برای ساخت حساب اینستاگرام و تایید آن، داشتن یک ایمیل یا شماره تلفن الزامی است. 

برای بازیابی رمز اینستاگرام قبلی خود یا به عبارتی ریست پسورد اینستا، ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید. سپس در صفحه ورود آن بر روی نوشته «گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید» یا «forgot password» کلیک کنید. نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفن متصل شده به اکانت خود را در صفحه بعدی وارد کنید. سپس دکمه «بعدی» را لمس کنید.

در صفحه بعدی، اینستاگرام سه روش برای بازیابی رمز عبور شما پیشنهاد می‌دهد. اگر حساب کاربری خود را به ایمیل متصل کرده‌اید، گزینه ایمیل را انتخاب کنید. در صورتی‌ که از شماره تلفن خود برای تایید حساب کاربری اینستاگرام استفاده کرده‌اید، گزینه شماره تلفن را انتخاب نمایید.

نصب اینستاگرام قبلی خودم - بازگرداندن پیج اینستا بدون رمز عبور
نصب اینستاگرام قبلی خودم – بازگرداندن پیج اینستا بدون رمز عبور

اگر هر دوی ایمیل و شماره تلفن‌ خود را در اکانت اینستاگرام خود وارد کرده‌اید، باز گزینه ایمیل را انتخاب کنید. زیرا کاربران ایرانی پیامک را با تاخیر دریافت می‌کنند، بنابران استفاده از ایمیل آسان‌تر خواهد بود.

در مرحله بعدی، اینستاگرام یک کد یا یک لینک برای شما ارسال می‌کند. کد داخل پیامک یا ایمیل را در کادر وارد کرده و با کلیک بر روی «ورود» به اکانت اینستاگرام خود وارد شوید. 

نصب اینستاگرام قبلی خودم - وارد کردن کد
نصب اینستاگرام قبلی خودم – وارد کردن کد

خلاصه نصب اینستاگرام قبلی خودم

بازگرداندن حساب کاربری قبلی اینستاگرام، مزایا و فواید قابل توجهی دارد. اولین مزیت اصلی این پروسه امکان بازیابی اطلاعات و محتوای قبلی است. با بازگرداندن حساب، کاربران دوباره به عکس‌ها، ویدیوها، توضیحات و همچنین دنبال‌کنندگان خود دسترسی خواهند داشت. این مزیت برای بسیاری از کاربران حیاتی است، زیرا بسیاری از آنها، تلاش، زمان و انرژی زیادی صرف ساخت و بارگذاری محتوا می‌کنند و از دست دادن این محتوا و دنبال‌کنندگان می‌تواند ناخوشایند باشد.

از دیگر مزایای دیگر بازگرداندن حساب اینستاگرام قبلی می‌توان به حفظ حضور آنلاین اشاره کرد. بسیاری از شرکت‌ها، برندها و کسب و کارها از اینستاگرام به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و بازاریابی استفاده می‌کنند. بنابراین، برای آنها از دست دادن حساب کاربری می‌تواند به معنی از دست دادن مخاطبان و مشتریان باشد. با بازیابی حساب، این شرکت‌ها قادر خواهند بود برند خود را ادامه داده و ارتباط خود را با مخاطبان و مشتریان خود حفظ نمایند.

در هنگام ورود به اکانت قبلی اینستاگرام ممکن است به دلایل مختلف با مشکل روبرو شود. شاید شما رمز عبور، نام کاربری، ایمیل، یا شماره تلفن خود را فراموش کرده باشید. یا شاید دسترسی به ایمیل یا شماره تلفن خود را از دست داده باشید. امکان دارد پس از مدتی دوری از اینستاگرام، بخواهید دوباره به فضای اینستاگرام بازگشته و دوباره فعالیت کنید و یا به کسب درآمد از اینستاگرام بپردازید. در هر صورت، راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به اکانت قبلی خود برگردید.

ما در این مقاله از سایت امروزیک، راه‌های مختلفی را برای پاسخ دادن به سوال «نصب اینستاگرام قبلی خودم» بررسی کرده‌ایم. علاوه‌بر این سعی کرده‌ایم برای تمام مشکلاتی که در طی فرآیند نصب اینستاگرام قبلی رخ دهند، راه حل‌ های کاملی ارایه دهیم. 

 

سوالات متداول در رابطه با نصب اینستاگرام قبلی خودم

  • چگونه اینستاگرام قبلی را در گوشی جدید نصب کنیم؟

برای ورود به اینستاگرام قبلی در گوشی جدید، کافی است در گوشی جدید خود اپلیکیشن را اجرا کنید. سپس در صفحه ورود نام کاربری و رمز عبور اکانت اینستاگرام قبلی را وارد کرده و به راحتی حساب اینستاگرام قبلی خود را به گوشی جدید منتقل کنید.

  • آیا بازگردانی پیج اینستا در صورت فراموشی هر دوی ایمیل و شماره تلفن ممکن است؟

بله در صورتی که نام کاربری اکانت اینستاگرام خود همراه با رمز عبور اکانت را به خاطر داشته باشید، می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز ورود به اکانت قبلی اینستاگرام خود وارد شوید.

  • علاوه بر ایمیل و شماره تلفن، نام کاربری اکانتم را نیز فراموش کرده‌ام، آیا باز هم امکان نصب اینستاگرام قبلی وجود دارد؟

بله. ما در این مطلب دو راه را برای پیدا کردن نام کاربری فراموش شده معرفی کرده‌ایم. شما می‌توانید از روش جست و جو در اکسپلور و یا بررسی اکانت دوستان خود استفاده کنید. با این وجود اگر به ایمیل و شماره تلفن خود دسترس ندارید، باید حتما رمز ورود به اکانت خود را به خاطر داشته باشید، چون با نام کاربری خالی نمی‌توان به حساب کاربری لاگین کرد.

  • ساده‌ترین راه برای بازیابی رمز عبور اکانت اینستاگرام کدام است؟

استفاده از ایمیل ساده‌ترین راه برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام بخصوص برای کاربران ایرانی خواهد بود. زیرا گاهی ارسال پیامک‌ها از سوی اینستاگرام برای شماره تلفن کاربران ایرانی مقداری طول خواهد کشید، در حالی که ایمیل در همان لحظه ارسال می‌شود.

  • پس از بازیابی اکانت اینستاگرام قبلی، فالوورهایم را از دست خواهم داد؟

خیر. پس از باز بازگردانی اکانت قبلی اینستاگرام، تمامی اطلاعات حساب کاربری شما، از جمله فایل‌هایی که آپلود کرده‌اید همراه با فالوورها و دوستان، دوباره در دسترس شما قرار می‌گیرند. پس از بازیابی اکانت، شما می‌توانید به راحتی به فعالیت‌های خود در شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام ادامه دهید و با دوستان و طرفداران خود در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا