اینستاگرامشبکه‌های اجتماعی

کسب درآمد از اینستاگرام با روش‌های واقعی

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. همواره سرمایه کلانی در سطح این پلتفرم در حال گردش بوده و افراد زیادی برای کسب درآمد از اینستاگرام تلاش می‌کنند. در ساله‌های اخیر، این شبکه اجتماعی از یک اپلیکیشن ساده برای اشتراک گذاری عکس، به یک ابزار حرفه‌ای جهت بازاریابی دیجیتال ارتقا یافته است. امروزه اینفلوئنسر ها و کسب و کارهای با مقیاس کوچک و بزرگ از این پلتفرم برای دسترسی به مخاطبان و مشتریان خود استفاده می‌کنند. 

اینستاگرام در بخش بیزینس آمار‌هایی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد ۶۰ درصد از کاربران برای کشف و کسب آگاهی از محصولات و خدمات جدید از اینستاگرام استفاده می‌کنند. ۸۰ درصد از این کاربران، حداقل یک برند را فالو یا دنبال می‌کنند. ۲۰۰ میلیون کاربر به صورت روزانه حداقل پروفایل یک بیزینس را بررسی می‌کنند. نهایتا ۶۶ درصد از ویزیت‌های پروفایل‌های کسب و کار توسط افراد غیر فالوور انجام می‌شود.

اگر به کسب درآمد از اینستاگرام تمایل دارید، باید بدانید که علاوه بر افزایش شمار فالوورهای خود، به مدل کسب و کار مناسبی نیز نیاز خواهید داشت. در این مطلب از سایت امروزیک، بهترین روش‌ها و استراتژی‌های تست شده برای شروع کسب درآمد از اینستاگرام را در ادامه مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 

را‌ه‌ های کسب درآمد از اینستاگرام

درآمد از طریق اینستاگرام با همکاری در فروش

به‌منظور کسب درآمد از همکاری در فروش بر روی بستر اینستاگرام، باید برنامه‌های همکاری در فروش با کمیسیون‌های خوب را پیدا کرده و محصولات آنها را بر روی پیج خود در اینستاگرام تبلیغ کنید. در این مدل از کسب و کار، به داشتن کالا، یا انبار داری و حتی ارسال آن نیازی نخواهید داشت. با هر بار فروش، شما درصد کمیسیون خود را دریافت کرده و این فروشنده است که کالا‌ها را از انبار خود برای خریدار ارسال می‌کند.

برای مثال، تصویر زیر پیج یک بلاگر در اینستاگرام است، که یک لینک به فروشگاه برای همکاری در فروش اضافه کرده است.

درآمد از اینستاگرام - همکاری در فروش
درآمد از اینستاگرام – همکاری در فروش

در صورتی که به درستی انجام شود، همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. شرکت‌های زیادی در ایران برنامه‌های همکاری در فروش دارند، برای مثال دیجی‌کالا، میهن‌استور و دایان افیلیت جزء معروف‌ترین شرکت‌های ایرانی ارائه دهنده خدمات همکاری در فروش هستند. بنابراین در صورت تمایل به کسب درآمد از اینستاگرام، سیستم‌های همکاری در فروش را فراموش نکنید. 

از آنجایی که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با شمار کاربران بسیار زیاد و همچنین نرخ تعامل بالا است، مکان مناسبی برای کسب درآمد از همکاری در فروش به‌شمار می‌رود. حتی اگر فالورهای زیادی ندارید، می‌توانید یک لینک قابل کلیک برای همکاری در فروش بر روی بیو پروفایل شخصی خود داشته باشید.

علاوه بر این، همیشه می‌توانید استوری‌هایی با لینک‌های قابل کلیک برای تبلیغ کالاها و خدمات استفاده کنید. فالورهای اینستاگرام به بخش کپشن پست‌های شما در اینستاگرام توجه خاصی خواهند داشت و بسیاری از آنها کامنت‌ها را نیز بررسی خواهند کرد. بنابراین برای اطلاع رسانی در رابطه با لینک های همکاری در فروش، می‌توانید از کپشن‌ها استفاده کنید. 

 

درآمد از اینستاگرام با فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی 

فروشگاه‌ها و فعالان حوزه تجارت الکترونیک از اینستاگرام به عنوان بستری قدرتمند برای بازاریابی استفاده می‌کنند. بسیاری از کاربران، از اینستاگرام برای کشف و خرید محصولات جدید کمک می‌گیرند. به همین دلیل، این پلتفرم ویژگی‌های زیادی مانند پرداخت درون برنامه، دکمه فروشگاه، برچسب محصول و برچسب قابل خرید را به حساب‌های تجاری اضافه کرده است. برخی از فعالان حوزه تجارت دیجیتال، یک وب‌سایت فروشگاهی افتتاح کرده و با استفاده از لینک‌های آن، محصولات خود را بر روی اینستاگرام تبلیغ می‌کنند. 

تصویر زیر یک پروفایل اینستاگرام است که عروسک‌های فیزیکی را برای فروش گذاشته و لینک وب‌سایت فروشگاهی خود را در بیو وارد کرده است.

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام - فروشگاه فیزیکی
آموزش کسب درآمد از اینستاگرام – تصویر شاخص

برای لیست کردن کالاهای خود در پلتفرم‌های تجارت آنلاین، ابتدا باید در آن‌ها عضو شوید. سپس می‌توانید از اینستاگرام به‌عنوان یک کانال بازاریابی آنلاین برای معرفی کالاهای خود استفاده کنید. فروشگاه‌های دیجی‌کالا، باسلام و ایسام خدمات مدیریت فروش و پرداخت را برای شما ارائه می‌دهند. این خدمات کسب درآمد از اینستاگرام را به میزان زیادی تسهیل می‌کنند.

علاوه بر این، با تغییر دادن حساب کاربری اینستاگرام خود به حساب سازنده یا کریتور، می‌توانید به ابزارهای بهتری برای مدیریت فروش محصولات دیجیتالی خود دسترسی داشته باشید. حساب‌های کریتور جزء اکانت‌های حرفه‌ای یا پروفشنال اینستاگرام بوده و از قابلیت‌های جدید‌ اینستاگرام به‌شمار می‌روند. کاربران با اکانت‌های حرفه‌ای اینستاگرام به یک داشبورد جهت مدیریت کسب و کار خود دسترسی داشته که می‌توانند از ابزارهای آن جهت بررسی عملکرد پست‌ها و محتواهای خود استفاده کنند.

 

کسب درآمد از اینستاگرام با پست‌ های اسپانسر شده

بر طبق داده‌های سوشال توستر، بازاریابی اینفلونسر محور به‌شدت در حال افزایش است. تا جایی که ۹۲ درصد مردم به توصیه های افراد مختلف اعتماد می‌کنند. علاوه بر این، ۷۶ درصد از مردم به محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط افراد عادی نسبت به برندها اعتماد بیشتری دارند. در نهایت ۸۲ درصد از مشتریان می‌خواهند که قبل از تصمیم گیری برای خرید از دوستان خود راهنمایی دریافت کنند. 

در تصویر زیر پروفایل یک بیزینس ایرانی بر روی اینستاگرام را مشاهده می‌کنید، که تبلیغات و پست‌های اسپانسری قبول می‌کند.

کسب درآمد از اینستاگرام با فالوور- پست اسپانسری
کسب درآمد از اینستاگرام با فالوور- پست اسپانسری

به صورت ساده می‌توان گفت که مردم قبل از خرید، به دنبال توصیه‌های افراد عادی مانند خودشان هستند. بنابراین هر روز برندهای بیشتری برای افزایش فروش و ارتباط با مشتریان به اینفلونسرها مراجعه می‌کنند. امروزه مردم همواره به دنبال شفافیت بیشتر هستند، به همین دلیل برای نظرات افراد عادی نسبت به تبلیغات مختلف ارزش بیشتری قایل هستند. 

برای کسب درآمد از اینستاگرام با تبلیغات یا پست‌های اسپانسر شده، شمار فالورها و نرخ تعامل‌ آنها در گرفتن تبلیغات مهم است. هنگام انتخاب اینفلوئنسر مناسب، اکثر برندها و بیزینس‌ها به نرخ تعامل فالورها توجه بیشتری دارند. به همین دلیل، اگر یک پیج قدیمی اینستاگرام با شماری فالور واقعی دارید، بازگرداندن این پیج یا حساب کاربری قدیمی اینستاگرام و تبدیل آن به یک پیج بیزینسی و استفاده از فالورهای آن ایده خوبی خواهد بود.

سفیر برند و درآمد ثابت از اینستاگرام

پست‌های اسپانسر شده بر روی اینستاگرام اثر بسیار خوبی بر روی آگاهی از بیزینس‌ها و افزایش فروش محصولات آنها دارند. با این حال، اکثر برندها و شرکت‌ها تمایل دارند رابطه طولانی مدتی با اینفلونسرها داشته باشند. بنابراین کسب و کارها به دنبال سفیرهای برند هستند، یعنی کسی که بتوانند به طور منظم برای یک شرکت تبلیغات مثبت انجام دهد.

برای مثال این تصویر متعلق به آگهی یک برند برای استخدام سفیر است.

کسب درآمد از اینستاگرام - سفیر برند
کسب درآمد از اینستاگرام – سفیر برند

اینستاگرام برای بازاریابی اینفلونسر محور نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی برتری دارد. بنابراین، سفیران برند می‌توانند در این شبکه فعالیت کرده و شرکت‌هایی را پیدا کنند تا محصولات آنها را به‌طور مداوم تبلیغ نمایند. برندهای بزرگ نیز به صورت مداوم محصولات رایگانی را برای اینفلونسرها جهت بررسی و تبلیغ آن به فالورهای خود، ارسال می کنند.

بسیاری از سفیران برند برای تبلیغ محصولات با برندها و شرکت‌ها قرارداد امضا می‌کنند. علاوه بر این، به منظور دست‌یابی به نتایج بهتر، برندها سفیرانی می‌خواهند که جامعه فالورهای آنها جزء مشتریان بالقوه و مخاطبان اصلی کالاها و خدمات آن برند باشند. این قرارداد برای سفیران برند یک فرصت عالی به‌شمار می‌رود، زیرا امکان داشتن یک حقوق استاندارد را برای آنها فراهم می‌کند. به‌عبارتی فعالیت به‌عنوان سفیر برند یک استراتژی مناسب جهت کسب درآمد از اینستاگرام و داشتن حقوق ثابت از این شبکه اجتماعی است.

 

ساخت محتوای بصری برای فروش

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بصری شناخته می‌شود و هیچ کس این را انکار نمی‌کند. این پلتفرم را در ابتدا برای به اشتراک گذاری تصاویر طراحی کرده بودند، اما با رشد فوق‌العاده محبوبیت آن، ویژگی‌های بیزینسی و بازاریابی نیز به این سیستم اضافه شدند. کاربران اینستاگرام به طور معمول روزانه بیش از صد میلیون عکس و ویدیو را بر روی این پلتفرم آپلود می‌کنند. 

در تصویر زیر پروفایل یک صاحب بیزینس را مشاهده می‌کنید که از فضای اینستاگرام برای فروش ان اف تی و سایر محصولات دیجیتال خود استفاده می‌کند.

کسب درآمد از اینستاگرام بدون سرمایه- فروشنده محتوای دیجیتال
کسب درآمد از اینستاگرام بدون سرمایه – فروشنده محتوای دیجیتال

کسب و کارها در اندازه‌های مختلف می‌خواهند محتوای تولید شده توسط مشتریان خود را بر روی حساب‌های کاربری خود منتشر کنند. به‌عبارت دیگر این فرصت برای همه کاربران است تا با عکس‌ها و ویدیوهایی که از استفاده از محصولات مختلف تهیه می‌کنند، به کسب درآمد از اینستاگرام بپردازند.

برای مثال در صنعت گردشگری، بسیاری از کسب و کارها از مسافران واقعی دعوت می‌کنند تا در ازای اقامت رایگان، از تجربه اقامت خود عکس‌هایی تهیه کرده و به اشتراک بگذارند. سپس همان کسب و کارها عکس‌ها و محتوای تولید شده توسط کاربران را در پیج‌های خود نیز بر روی اینستاگرام منتشر می‌کنند. به طور کلی انتشار محتوای تولید شده توسط کاربران در صنعت گردشگری، نتایج شگفت انگیزی دارد. 

 

ارائه خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

پتانسیل اینستاگرام برای فروش کالاها و خدمات بسیار زیاد است. بنابراین برندهای زیادی می‌خواهند از این پلتفرم برای تبلیغ محصولات، دسترسی به مخاطبان هدف و افزایش فروش خود استفاده کنند. طبق داده‌های بخش اینستاگرام بیزینس، بیش از ۲۵ میلیون کسب و کار و ۲ میلیون تبلیغ کننده بر روی این پلتفرم فعالیت می‌کنند. 

تصویر زیر متعلق به پروفایل یک کسب و کار اینستاگرامی است که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند.

درآمد از طریق اینستاگرام - دیجیتال مارکتینگ
درآمد از طریق اینستاگرام – دیجیتال مارکتینگ

رقابت در حال افزایش است، بنابراین اگر برندها بخواهند خودشان را از بقیه جدا کرده و به موفقیت برسند، به کمک حرفه‌ای نیاز دارند. به‌عبارت دیگر، تقاضای زیادی برای خدمات بازاریابی بر روی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

برندهای مختلف، به خدمات بازاریابی مختلفی در حوزه شبکه‌های اجتماعی نیاز دارند. این خدمات به طور معمول شامل آموزش و راهنمایی ابتدایی و یا پشتیبانی کامل ماهانه است. یعنی کارشناسان شبکه‌های اجتماعی، می‌‌توانند با استفاده از اینستاگرام، به فرصت‌های زیادی برای استفاده حداکثری از دانش و توانایی دسترسی داشته باشند. 

نوشتن کپشن برای کسب و کارها

در ابتدا تنها برندهای بزرگ می‌توانستند از بازاریابی بر روی شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند، زیرا هزینه‌های مربوط به تبلیغات و فعالیت در این حوزه برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک‌تر زیاد بود. اما با گسترده‌تر شدن فضای مجازی و پیشرفت ابزارهای تسهیل کننده مانیتورینگ کمپین‌های تبلیغاتی، امروزه برندها و کسب و کارها در اندازه‌های مختلف تمایل دارند از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کنند. 

پروفایل یک بیزینس ایرانی دیگر را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که بر روی نوشتن کپشن تمرکز دارد.

کسب درآمد از اینستاگرام - کپشن نویس
کسب درآمد از اینستاگرام – کپشن نویس

در حالی که برندها و شرکت‌های بزرگ تیم‌های تولید محتوای قوی درون کسب و کارهای خود دارند، کارآفرینان اغلب به منظور کاهش هزینه‌های بازاریابی بر روی شبکه‌های اجتماعی، از فریلنسرها استفاده می‌کنند. بسیاری از کارآفرینان تمایل دارند تا با استفاده از استعداده‌های متخصصان آزاد، با هزینه کم برای کسب و کار خود، محتوای متنی یا کپشن تولید کنند.

در کار کشپن نویسی نیز همانند هر شغل دیگری رقابت وجود دارد. اگر می‌خواهید در این حیطه موفق باشید، باید خودتان را از رقبا متمایز کنید. بهترین راه برای اینکار داشتن یک صفحه اینستاگرام شخصی، با پست‌های دارای کپشن‌های جذاب است. بدین صورت کارفرما‌ها با دیدن کارهای جذاب و خلاقانه شما، پروژه‌های خودشان را به شما می‌سپارند. به‌عبارتی هر چه کپشن‌های شما خلاقه‌تر باشند، مشتریان بالقوه بیشتری را می‌توانید جذب کنید. 

 

نحوه کسب درآمد از اینستاگرام با ساخت ماسک و فیلتر 

در سال ۲۰۱۶، زمانی که اینستاگرام با کپی برداری از محتواهای کوتاه‌ مدت اسنپ‌چپ، استوری‌های اینستاگرام را راه‌اندازی کرد، هیچ کسی نمی ‌توانست محبوبیت این قالب محتوا را پیش‌بینی کند. 

برای مثال در تصویر زیر پروفایل یک سازنده فیلترهای اینستاگرامی را مشاهده می‌کنید.

درآمد دلاری از اینستاگرام - فیلتر ساز
درآمد دلاری از اینستاگرام – فیلتر ساز

امروزه بیش از ۵۰۰ میلیون نفر به‌صورت روزانه استوری‌های اینستاگرام را تماشا می‌کنند. نرخ تعامل استوری‌ها بسیار بالایی بوده و فرصت بهتری را برای تعامل با مخاطبان برای برندها فراهم می‌کنند. استوری‌ها تنها ۲۴ ساعت قابل مشاهده هستند، اما دانلود استوری‌های جذاب توسط کاربران، فرصت مناسبی را برای گنجاندن یک تبلیغ برای مدت طولانی به بیزینس‌ها می‌دهد. 

شرکت‌ها و برندهای مختلف به منظور بهبود تجربه کاربری، از فیلتر‌ها و ماسک‌های گوناگونی در استوری‌های خود استفاده می‌کنند. برندهای بزرگ، در داخل شرکت‌های خود طراح‌های گرافیک حرفه‌ای دارند، اما بسیاری از برندهای کوچک‌تر برای ساخت استوری‌های جذاب به استعداد طراحان گرافیک فریلنسر وابسته هستند.

با افزایش محبوبیت استوری‌های اینستاگرام، شکی نیست که محتوای کوتاه‌مدت یکی از ستون‌های اصلی برای آینده شبکه‌های اجتماعی به‌شمار می‌رود. بنابراین ساخت ماسک‌ها و فیلترهای اینستاگرام و تبلیغ آنها بر روی خود این پلتفرم راهی عالی برای نمایش خلاقیت و کسب درآمد از اینستاگرام است.

 

نحوه درآمد از اینستاگرام با فعالیت‌های فریلنسری

اینستاگرام تنها جایی برای آپلود عکس از فعالیت‌های روزانه نیست. اینستاگرام که اکنون بیش از یک میلیارد کاربر روزانه دارد. این ویژگی، اینستاگرام را به یک پلتفرم فوق العاده برای شبکه سازی، به ویژه برای افراد خلاق تبدیل کرده است. متخصصان زیادی از  این پلتفرم برای نشان دادن نمونه کارهای خود و پیدا کردن مشتریان جدید استفاده می‌کنند.

تصویر زیر متعلق به پروفایل یک انیماتور در اینستاگرام است که به صورت فریلنسری کار می‌کند.

کسب درآمد از اینستاگرام با فالوور کم- فریلنسری
کسب درآمد از اینستاگرام با فالوور کم – فریلنسری

اینستاگرام یک ابزار قدرتمند برای ارتباط با مخاطبان و مشتریان است. شما می‌توانید با ایجاد محتوای جذاب و مفید، نشان دهید که چه تخصص و مهارتی دارید و چگونه می‌توانید به نیازهای آن‌ها پاسخ دهید. خواه فیلمساز، نویسنده، سخنران عمومی یا هر تخصص دیگری باشید، اینستاگرام می‌تواند شما را به مشتری‌های جدید برساند.

نمونه کار‌های خلاقانه نشان دهنده توانایی‌های فریلنسرهاست و کلید موفقیت آنها را تشکیل می‌دهد. فریلنسرها باید به طور مداوم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و از آمادگی خود برای همکاری در پروژه‌های آنها اطلاع رسانی کنند.

نتیجه‌گیری کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با رشد سریع و نرخ تعامل بالای کاربران است. بنابراین در صورتی که استراتژی‌ها و روش‌های مناسبی داشته باشید کسب درآمد از اینستاگرام کار سختی نخواهد بود. برای کسب درآمد از اینستاگرام راه‌های خلاقانه زیادی از جمله از پست‌های اسپانسر شده، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، فروش محتوای دیجیتال و غیره وجود دارد.

در نهایت، صرف زمان و تلاش برای موفقیت در اینستاگرام می‌تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد که در طول زمان نتایج خوبی برای کسب و کار شما خواهد داشت. به یاد داشته باشید که برای ساخت اکانت و کسب درآمد از اینستاگرام هیچ‌گاه دیر نیست. اگر هنوز اکانت اینستاگرام ندارید، با استفاده از آموزش کامل ساخت حساب کاربری ما،  اکانت خود را ساخته و کسب درآمد را شروع کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با کسب درآمد از اینستاگرام

  • بهترین روش کسب درآمد از اینستاگرام بدون نیاز به سرمایه اولیه چیست؟

شما می‌توانید یک یا چند راه را از میان تبلیغات، پست‌های اسپانسر شده، فروش مستقیم کالا، همکاری در فروش و غیره برای درامد زایی از اینستاگرام انتخاب کنید.

  • ugc یا محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟‌

محتوای تولید شده توسط کاربران یا UGC به عکس‌ها و فیلم‌هایی گفته می‌شود که کاربران در هنگام استفاده از محصولات مختلف تهیه می‌کنند. برندهای تولید کننده این محصولات ارزش زیادی برای این گونه محتواها قائل هستند. 

  • آیا می‌توانم با هزار فالوور از اینستاگرام درآمد داشته باشم؟

اگرچه با هزار فالوور نمی‌توان انتظار زیادی برای کسب درآمد از اینستاگرام داشت. با این وجود کسب درآمد از تنها هزار فالوور نیز ممکن است. برخی از برندها با پیج‌های میکرو اینفلوئنسرها با نرخ تعامل خوب نیز همکاری می‌کنند. 

  • چرا باید اینستاگرام را برای کسب درآمد انتخاب کنیم؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدار‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان بوده و در ایران نیز بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد. بنابراین یک جامعه بزرگ از مشتریان بالقوه بر روی اینستاگرام وجود دارند.

  • آیا می‌توانم درآمد دلاری از اینستاگرام داشته باشم؟

بله. اگر مشتریان شما خارج از ایران باشند و شما بتوانید که با آنها به زبان خودشان تعامل و گفت و گو داشته باشید، می‌توانید از اینستاگرام به درآمد دلاری برسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا